
MBA in Public and Community Management
MBA in Public and Community Management to dedykowane dwusemestralne studia Master of Business Administration (MBA) przeznaczone dla obecnych i przyszłych menedżerów przedsiębiorstw publicznych i samorządowych
Lokalizacja: Lublin lub Warszawa
Język wykładowy: polski lub angielski
Forma prowadzenia zajęć: hybrydowo 50/50 lub 100% online
MBA in Innovative Enterprise Management to dedykowane dwusemestralne studia Master of Business Administration (MBA) przeznaczone dla kadry menedżerskiej przedsiębiorstw prywatnych i publicznych (z minimum rocznym stażem na stanowisku kierowniczym lub specjalisty).
Absolwenci studiów nabywają uprawnienia do zasiadania w radach nadzorczych spółek z udziałem skarbu państwa (art. 19 ust. 1 pkt 1 lit. c ustawy z dnia 16 grudnia 2016 r. o zasadach zarządzania mieniem państwowym (Dz.U. z 2018, poz. 1182).
Celem programu jest wykształcenie kompetentnej i odpowiedzialnej kadry zarządzającej podejmującej wyzwania przyszłości, a także przekazanie oraz usystematyzowanie wiedzy niezbędnej w procesie skutecznego zarządzania przedsiębiorstwem. Absolwent studiów MBA zdobywa interdyscyplinarną wiedzę i nabywa zaawansowane kompetencje menedżerskie.
Po ukończeniu studiów jest przygotowany do kompleksowego zarządzania przedsiębiorstwami o różnym profilu. Potrafi tworzyć efektywne modele biznesowe, zarządzać finansami, procesami ekonomicznymi oraz projektami, w tym budować zaangażowane zespoły, rozwiązywać problemy ekonomiczno-społeczne oraz współpracować w środowisku wielokulturowym. Studia są przeznaczone dla kadry kierowniczej średniego i wyższego szczebla, członków organów statutowych spółek prawa handlowego i skarbu państwa, dyrektorów spółek handlowych, menedżerów, specjalistów lub tych, którzy chcą zajmować stanowiska kierownicze.
Wiedza i umiejętności zdobyte w trakcie, studiów przygotowują absolwentów do kierowania i zarządzania firmami na rynku polskim, jak i światowym. Są one również doskonałym wyborem dla osób zajmujących stanowiska kierownicze lub specjalisty, nie posiadających wykształcenia menedżerskiego, a pragnących nabyć kompetencje właśnie w tym zakresie.
Dyplom MBA daje możliwość przyspieszenia rozwoju kariery lub pomaga w rozpoczęciu nowej. Ze względu na duży nacisk położony na rozwój personalny i kompetencji menedżerskich oraz przywódczych, absolwenci programu MBA stają się efektywniejszymi menedżerami lub właścicielami firm.
Absolwent studiów MBA zdobywa interdyscyplinarną wiedzę i nabywa zaawansowane kompetencje menedżerskie. Po ukończeniu studiów jest przygotowany do kompleksowego zarządzania przedsiębiorstwami o różnym profilu. Potrafi tworzyć efektywne modele biznesowe, zarządzać projektami, budować zaangażowane zespoły, rozwiązywać problemy oraz współpracować w środowisku wielokulturowym.
Absolwent studiów będzie potrafił:
Zajęcia będą prowadzone w formie warsztatów interaktywnych z wykorzystaniem technik multimedialnych, ćwiczeń, symulacji, wykładów a także w formie prezentacji działań praktycznych.
Prowadzący zajęcia to menedżerowie sektora publicznego i prywatnego, specjaliści z różnych obszarów zarządzania, profesjonaliści z dużym doświadczeniem, zarówno w biznesie, jak i w nauczaniu, a także trenerzy stosujący nowoczesne, aktywizujące metody przekazywania wiedzy oraz renomowani i uznani eksperci.
Warunkiem uzyskania zaliczenia każdego przedmiotu jest obecność na zajęciach. Każdy semestr kończy się egzaminem w formie pisemnej. Na koniec studiów słuchacze przystępują do egzaminu końcowego oraz obrony pracy końcowej.
Wykładowca, profesor Lubelskiej Akademii WSEI. Sprawował funkcje koordynatora kierunku Informatyka, prodziekana i dziekana. Przygotował kierunki studiów pierwszego i drugiego stopnia z zakresu informatyki oraz specjalizacji systemy ERP do zarządzania przedsiębiorstwem.
Ekspert i praktyk z zakresu business intelligence, systemów ERP, inżynierii oprogramowania, sztucznej inteligencji, podstaw programowania, projektu zespołowego systemu informatycznego, informatyki w zarządzaniu, modelowania i symulacji systemów, wdrażania i eksploatacji systemów informatycznych, systemów zarządzania treścią oraz integracji systemów informatycznych. Jest autorem ponad 450 publikacji naukowych i artykułów konferencyjnych.
Pracował w wielu przedsiębiorstwach, z branży ICT prowadząc projekty, opracowując innowacyjne rozwiązania, dostarczając studia wykonalności, przygotowując wdrożenia nowoczesnych technologii oraz kierując firmami, projektami i zespołami badawczo-rozwojowym oraz wdrożeniowymi. Członek rady nadzorczej i dyrektor Centrum Badawczo-Rozwojowego, Dyrektor Instytutu Informatyki i Innowacyjnych Technologii oraz Dyrektor Szkoły Doktorskiej Akademii WSEI.
Sklasyfikowany przez Uniwersytet Stanforda we współpracy z wydawnictwem Elsevier i SciTech w prestiżowym gronie TOP 2% najbardziej wpływowych ludzi nauki na świecie za całokształt działalności naukowej oraz za rok 2019, 2020, 2021.
Członek grupy roboczej Krajowej Inteligentnej Specjalizacji „Automatyzacja i robotyka procesów technologicznych”; COST – European Cooperation in Science and Technology; European Training Network TOMOCON; International Society for Industrial Process Tomography; Ekspert Horizon Europa; Ekspert NCBR oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki.
Ekspert z zakresu finansów i zarządzania finansami. Ponad 20 lat doświadczenia dydaktycznego i szkoleniowego na wszystkich poziomach kształcenia (studia licencjackie, magisterskie, podyplomowe, MBA, doktorskie) na zlecenie różnych podmiotów, w tym m.in. PwC, SGH, BDO. Szkolenia i zamknięte studia podyplomowe m.in. dla kadry menedżerskiej PKN Orlen, KGHM, ZAK, ZA Police, Jelfa.
W latach 2006-2009 członek rady nadzorczej Towarzystwa Finansowego Silesia. W latach 2013-2020 wspólnik i członek rady nadzorczej Splentum. Obecnie prorektor ds. nauki i współpracy międzynarodowej w Akademii WSEI, wcześniej dziekan jednego z wydziałów. W latach 2010-2013 dyrektor Instytutu Badań i Analiz Finansowych oraz redaktor naczelny kwartalnika e-Finanse. W 2012 roku Otrzymał Nagrodę Beta za książkę „Alfabetyzm finansowy na świecie i w Polsce, a w 2002 roku Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej i Sportu za książkę „Zarządzanie wartością spółki kapitałowej”.
Ekspert z zakresu ekonomii, badań społecznych i public relations. Kierownik Katedry Komunikacji Społecznej i Public Relations (Uniwersytet Warszawski). Wykładał na studiach podyplomowych oraz MBA między innymi na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach, Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie Wrocławskim oraz w Krakowskiej Szkole Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Autor ponad 270 artykułów naukowych i publicystycznych, skryptu, prac badawczych oraz książek. Prezes zarządu Exacto sp. z o.o. oraz Newsline sp. z o.o. Doradca, trener i konsultant. Prowadzi szkolenia oraz kursy. Wykonuje ekspertyzy i badania marketingowe. Opracowuje strategie public relations i marketingu. Przygotował kilkadziesiąt projektów, takich jak: studia wykonalności, biznes plany, analizy rynku i konkurencji dla firm oraz banków.
Zrealizował wiele szkoleń (ponad 3.000 godzin dydaktycznych, w większości z zakresu kompetencji miękkich: komunikacja interpersonalna, negocjacje, techniki sprzedaży) ale także szkolenia i doradztwo w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej, marketingu, public relations oraz zarządzania kryzysowego. Realizował projekty badawcze szeregu firm i instytucji, takich jak: PKO S.A., PKO Bank Polski S.A., Kancelaria Senatu RP i inne. Pomysłodawca oraz organizator Kongresu Public Relations, który na podbudowie konferencji PR realizowany jest od roku 2001. Jako negocjator uczestniczył w rozwiązywaniu konfliktów społecznych. W latach 2015-2017 wiceprezes Zarządu Związku Pracodawców „Klastry Polskie”. W latach 2009-2011 Prezes Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Public Relations. W latach 2008-2012 (dwie kadencje) członek Rady Etyki Public Relations. Członek Rad Nadzorczych firm i instytucji. doświadczenie praktyczne to między innymi: Wiceprzewodniczący Rady Fundacji Polskiego Funduszu Rozwoju; Członek Rady Nadzorczej oraz Sekretarz Rady Nadzorczej – Polska Agencja Inwestycji Handlu SA., Grupa PFR; Pełnomocnik Zarządu ds. komunikacji w Podkarpackim Centrum Innowacji sp. z o.o.; Właściciel CREOR Dariusz Tworzydło; Prezes Zarządu – Exacto Sp. z o.o.; Ekspert w zakresie metod eksploracji danych badawczo-rozwojowych – Ideo Sp. z o.o.; Kierownik działu Macierzy Celów Wizerunkowych, Poland4Business – Commit Polska sp. z o.o.
Wybitny specjalista z zakresu zarzadzania zasobami ludzkimi. Doktor habilitowany w dziedzinie ekonomii w naukach o zarządzaniu o specjalności zarządzanie zasobami ludzkimi (ZZL). Członek wielu zespołów eksperckich związanych z projektowaniem i wdrażaniem metod i narzędzi ZZL. Stypendystka Fulbright Senior Program. Członek Rady Ekspertów NIL. Visiting professor w Roosevelt University, Chicago, USA oraz Pforzheim University, Pforzheim, Niemcy. Członek Komitetu Oceniającego ogólnopolskiego konkursu Lider Zarządzania Zasobami Ludzkimi Instytutu Pracy i Spraw Socjalnych. Ekspert ds. ZZL i członek wspierający Polskiej Federacji Szpitali. Członek międzynarodowego zespołu projektu Strategic Transformation for Youth Labor in Europe III Program Ramowy Komisji Europejskiej.
Specjalista z zakresu finansów publicznych, prawa podatkowego, zarządzania finansami, audytu i kontroli wewnętrznej, kontroli podatkowej i zarządczej oraz stosowanych technik menedżerskich w zarządzaniu. Wykładowca na studiach podyplomowych i studiach MBA (National Louis University w Chicago oraz University of Welsh w Cardiff). Ukończył studia podyplomowe w zakresie: innowacyjności, innowacyjnego zarządzania badaniami naukowymi, aspektów prawnych i ekonomicznych w nadzorze właścicielskim oraz audytu i kontroli wewnętrznej w sektorze prywatnym i administracji. Od 2018 r. Dyrektor Instytutu Administracji Publicznej, Biznesu i Zarządzania Akademii WSEI. Wcześniej w okresie 2001-2012 związany z Wyższą Szkołą Biznesu – National Louis University w Nowym Sączu, gdzie pełnił funkcje Kierownika Zakładu Ekonomii i Pełnomocnika Rektora ds. projektów komercyjnych. W latach 2011-2103 zastępca dyrektora Instytutu Badań i Analiz Finansowych.
Prowadził zajęcia dla top managementu PKN Orlen SA, KGHM SA, ZAK SA, Dębica S.A., Getin Bank, Zakłady Azotowe Kędzierzyn – Koźle i wielu innych w ramach zamkniętych studiów podyplomowych lub szkoleń (2004-2010).
W latach 1997-2001 Dyrektor Wydziału Podatków i Opłat Lokalnych w jednostce samorządu terytorialnego, wieloletni zastępca Burmistrza (2011-2018), w latach 2006-2018: prezes zarządu, przewodniczący i zastępca przewodniczącego rad nadzorczych spółek prawa handlowego sektora publicznego i samorządowego. Biegły Sądowy, certyfikowany Audytor i Kontroler Wewnętrzny. Doradca zarządów spółek prawa handlowego i stowarzyszeń gospodarczych. Autor, współautor i kierownik licznych projektów naukowo-badawczych w skali krajowej i zagranicznej oraz ekspertyz i analiz dla sektora publicznego i prywatnego.
Jest absolwentem Politechniki Lubelskiej na kierunku Zarządzanie i Marketing oraz Aarhus School of Business, University of Aarhus w Danii na kierunku Business Performance Management. Specjalizuje się w marketingu i biznesie oraz metodologii badawczej, a jego obszary badawczo – szkoleniowe są zogniskowane w trzech powiązanych ze sobą obszarach problemowych: modelowanie procesów klienckich i pracowniczych, badanie czynników doskonałości biznesowej przedsiębiorstw oraz algorytmy sztucznej inteligencji i metodologia modelowania ścieżkowego. Praktyk – Prezes Agencji Badawczej Total Effect Skowron Sp. J. Zrealizował liczne projekty badawcze i szkoleniowe, między innymi dla takich podmiotów, jak: Netrix SA, Lublin (realizacja projektów badawczych współfinansowanych ze środków UE – rola eksperta ds. badań i analiz rynkowych, projektów aplikacyjno-komercjalizacyjnych) czy Fundacja Inicjatyw Menadżerskich, Lublin (prowadzenie szkoleń i zajęć warsztatowych z pracownikami urzędów gmin i miast w zakresie pomiaru i zarządzania satysfakcją klientów) (w szczególności przedsiębiorców) – zrealizowano ok. 1000 godzin szkoleń i warsztatów.
Kierownik i koordynator licznych projektów badawczych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym głównie w obszarze pomiaru procesu budowania relacji na płaszczyźnie organizacja-klient oraz organizacja-pracownik jak również szeroko rozumianego doradztwa i consultingu biznesowego. Pełnił funkcje: Eksperta ds. badań i analiz rynkowych w Wydziale Strategii i Obsługi Inwestorów Miasta Lublin; Eksperta ds. badania opinii klientów, postrzegania wizerunku firmy na rynku oraz analizy statystycznej w Grupie LUX MED, Warszawa; Ekspert statystycznego i analitycznego w Katedrze Rozwoju Kapitału Ludzkiego, SGH Warszawa; Ekspert ds. strategii i rozwoju w Stowarzyszeniu EkoLubelszczyzna. Jako Kierownik realizował grant badawczy Narodowego Centrum Nauki nr. UMO-2011/03/HS4/04311 “Holistyczny model relacyjny – pomiędzy motywacją pracowników a satysfakcją klientów” oraz był głównym wykonawcą grantu badawczego KBN nr. N115 1230/B/03/2010/39 “Lojalność klienta jako czynnik rozwoju organizacji”.
Specjalista – praktyk z zakresu zarządzania finansami, oceny projektów inwestycyjnych, zarządzania strategicznego i operacyjnego. Posiada wieloletnie doświadczenie praktyczne w zakresie zarządzania w następujących firmach: INTERBUD LUBLIN S.A. – członek Rady Nadzorczej; MULTISERWIS S.A. – przewodniczący Rady Nadzorczej; ZIELONE TARASY S.A. członek Rady Nadzorczej, następnie Członek Zarządu; SANWIL HOLDING S.A. – wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej; Towarzystwo Budownictwa Społecznego „LPBO” Sp. z o.o. – przewodniczący Rady Nadzorczej; Kredyt Inkaso S.A. – członek Rady Nadzorczej; MASTERS S.A. – członek Rady Nadzorczej. W latach 2014-2016 był Prezesem Zarządu Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o. Warszawa (Grupa Kapitałowa PGNiG), a w latach 2011-2014 Prezesem Zarządu Wikana Project sp. z o.o. oraz Wikana S.A. W latach 1996-2006 związany z Lubelskim Przedsiębiorstwem Budownictwa Ogólnego jako Kierownik Działu Marketingu i Sprzedaży, od 2003 roku Dyrektor Finansowy spółki. Aktualnie pełni funkcję Dziekana Wydziału Administracji i Nauk Społecznych Akademii WSEI oraz Prezesa Zarządu Rupes Sp. z o.o. w Lublinie – Prezes Zarządu i członka zarządu Interbud Lublin S.A.
Wybitny ekspert i praktyk z zakresu zarządzania marketingiem, zarządzania marką, marketingu relacyjnego, public relations, technik sprzedażowych, komunikacji marketingowej, zarządzania sprzedażą, marketingu terytorialnego, kształtowania wizerunku, analiz rynku i badań marketingowych. Posiada 20-letnie doświadczenie akademickie.
Założyciel WINHILL Consulting, trener, konsultant, wykładowca. Posiada 25-letnie doświadczenie zawodowe w różnych branżach m.in. w: Uzdrowisku Krynica-Żegiestów S.A. w Krynicy-Zdroju (Dyrektor ds. Marketingu), Zakładach Tworzyw Sztucznych GAMRAT S.A. w Jaśle (Kierownik Działu Analiz Rynku i Badań Marketingowych), w Wyższej Szkole Biznesu – National-Louis University w Nowym Sączu (Kierownik Działu Marketingu), w Instytucie Zaawansowanego Zarządzania w Nowym Sączu (Specjalista ds. Marketingu), w Centrum Zespołów Analityczno-Strategicznych Sp. z o.o. w Nowym Sączu (Doradca indywidualny, Doradca grupowy, Trener).
W ramach WINHILL Consulting realizuje projekty doradczo-szkoleniowe wpisujące się zakres: zarządzanie marketingiem i sprzedażą, zarządzanie strategiczne, zarządzanie marką, zarządzanie cenami, badania marketingowe, marketing terytorialny. Zakres realizowanych usług doradczo-szkoleniowych obejmuje m.in. opracowywanie strategii rozwojowych, opracowywanie planów marketingowych, realizacja analiz rynku i badań marketingowych, realizacja badań efektywności projektów, opracowywanie standardów obsługi klienta, bieżące doradztwo-marketingowo-sprzedażowe, opracowanie innych ekspertyz z obszaru zarządzania, marketingu, sprzedaży, brandingu, oraz prowadzenie szkoleń i warsztatów biznesowych.
Doktor nauk ekonomicznych w zakresie zarządzania. Dyrektor Pionu Kontrolingu w Grupie Azoty Zakłady Azotowe „Puławy” S.A. oraz Przewodniczący Rady Nadzorczej KS PR „Azoty-Puławy” S.A. Od 2013 roku adiunkt Lubelskiej Akademii WSEI. Specjalista w zakresie planowania biznesowego, umiejętności analitycznych, analizy danych, rozwoju biznesu i planowania strategicznego. Stopień naukowy doktora uzyskał w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie w 2002 roku. W przeszłości adiunkt i rektor Wyższej Szkoły Biznesu – NLU w Nowym Sączu, a także rektor Warszawskiej Wyższej Szkoły Ekonomicznej im. E. Wiszniewskiego (2009-2010).
Doświadczenie zawodowe zdobywał między innymi jako Członek Rady Nadzorczej w CIECH S.A. (2006-2008), Partner Polskiego Funduszu Inwestycji (2008-2011), Prezes zarządu, Polska Fundacja Inwestycji (Inventity Foundation; 2010-2011), Wicedyrektor w Instytucie Badań i Analiz Finansowych (2011-2013). W latach 2013-2017 był Prezesem Zarządu Splentum Sp. z o.o. (Fintech, analityka danych finansowych), która to spółka zdobyła m.in. tytuł Innowator Roku 2016. Przewodniczący Rady Nadzorczej GA PKCh Sp. z o.o. od 2017 do 2021 roku. Od 2017 do lutego 2021 roku związany z Grupą Azoty S.A., najpierw jako Główny Specjalista ds. wartości spółki, następnie jako Dyrektor Departamentu Korporacyjnego Kontrolingu. W tym samym okresie był także Sekretarzem i Członek Rady Nadzorczej GA Zakłady Azotowe „Puławy” S.A.
Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego i Harvard University (PhD). W latach 1985-1998 studiował, prowadził prace badawcze i zajęcia dydaktyczne jako post-doctoral fellow oraz pełnił funkcje akademickie (resident tutor, assistant dean of student of Harvard Summer School) na Harvard University. Profesor na Wydziale Przedsiębiorczości i Zarządzania w Wyższej Szkole Biznesu – National Louis University. W latach 2007-9 dziekan tego wydziału. W latach 2010-13 koordynator merytoryczny projektu MNiSW „Kreator Innowacyjności”. Twórca Centrum Innowatyki WSB-NLU. Prowadzi wykłady w języku polskim i angielskim z zarządzania innowacjami, zachowań organizacyjnych, metod kreatywności i teorii przywództwa. Autor kilkudziesięciu prac badawczych, artykułów przeglądowych i esejów z dziedziny biologii, metodologii nauk ilościowych, filozofii i metodologii dydaktyki oraz zarządzania wiedzą, publikowanych zarówno w krajowych czasopismach popularnych i gazetach (Rzeczpospolita, Polityka, Znak) jak i światowej klasy pismach naukowych (Nature, Proceedings of the National Academy of Sciences USA, Scientometrics, The Scientist). Współzałożyciel i vice-prezes Fundacji “Salus Publica” na Rzecz Zdrowia Publicznego oraz członek zarządu Fundacji “Kyoto-Kraków” przy Muzeum Manggha w Krakowie.
Specjalista z zakresu projektowania innowacji, zarządzania innowacjami oraz negocjacji i prezentacji. Posiada 16-letnie doświadczenie korporacyjne (PepsiCo., Danone) w zakresie zarządzania logistyką i operacjami na szczeblu krajowym i regionalnym (Europa Środkowo-Wschodnia). 8-letnie doświadczenie w kierowaniu działaniami korporacyjnych zespołów kryzysowych. 12-letnie doświadczenie w doradztwie, szkoleniach i „interim managament” w obszarze przemysłu spożywczego i zaawansowanych technologii. 3 lata pełnił funkcję prezesa spółki druku 3D. Dyrektor Logistyki na obszar Europy Środkowo-Wschodniej (PepsiCo-Frito Lay – nagroda za osiągnięcia w transformacji logistyki w PepsiCo Europe – oraz Danone), Prezes Radomskiego Centrum Innowacji i Technologii oraz Dyrektor Operacyjny grupy spółek Dijo (w okresie sprawowania funkcji firma nagrodzona Diamentami Forbes’a).
Janusz Gudowski ma w swoim dorobku liczne publikacje naukowe, w tym jako autor bądź współautor 18 książek naukowych, dotyczących w ostatnich latach m.in. bezpośrednich inwestycji zagranicznych, rozwoju lokalnego i regionalnego oraz społecznej odpowiedzialności biznesu. Był członkiem zespołu doradczego przy Ministrze Spraw Zagranicznych ds. bezpieczeństwa międzynarodowego oraz autorem wielu ekspertyz i analiz dla Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Odbył staże naukowe w Instytucie Planowania Narodowego w Egipcie; w Instytucie Badań Rolniczych w Indiach; w Instytucie Badań nad Rozwojem w Wielkiej Brytanii; na Uniwersytecie Ankarskim oraz Uniwersytecie Lwowskim. Kierował Studium Wiedzy o Krajach Rozwijających się na Uniwersytecie Warszawskim.
Wieloletni pracownik SGH, obecnie Uczelni Łazarskiego, wykładowca na studiach The Candian MBA (program SGH i University of Quebec) i WEMBA (program SGH i University of Minnesota) oraz studiach podyplomowych SGH, SGGW i Uczelni Łazarskiego. Ekspertka z obszaru logistyki i innowacji. Autorka wielu publikacji z zakresu logistyki w tym książek, a także opracowań i ekspertyz z obszaru innowacji dla: Ministerstwa Gospodarki, OPI (Ośrodek Przetwarzania Informacji) , PARP (Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości). W 2014 roku jej książka pt. „Koncepcja falowego rozwoju logistyki. Dyfuzja innowacji w łańcuchu dostaw” otrzymała Nagrodę Leonardo przyznawaną przez Centrum Analiz Transportowych i Infrastrukturalnych oraz Polską Izbę Książki w kategorii najlepsza książka o innowacjach logistycznych, a także została uznana za publikację wybitną. W latach 2019-2021 pełniła funkcję wiceprzewodniczącej Rady Nadzorczej portu lotniczego Rzeszów-Jasionka, a w latach 2012-2014 pełniła funkcję dyrektor Programów walidowanych przez Coventry University: Bachelor of Arts in Business Economics oraz Master of Science in International Business Economics na Wydziale Ekonomii i Zarządzania Uczelni Łazarskiego. Jest członkinią Rady Programowej Polskiego Stowarzyszenia Logistyki i Zakupów oraz Rady Ekspertów Polskich Portów Lotniczych. W 2014 roku jej książka pt. „Koncepcja falowego rozwoju logistyki. Dyfuzja innowacji w łańcuchu dostaw” otrzymała Nagrodę Leonardo przyznawaną przez Centrum Analiz Transportowych i Infrastrukturalnych oraz Polską Izbę Książki w kategorii najlepsza książka o innowacjach logistycznych, a także została uznana za publikację wybitną.
Związany z branżą badawczą od 2014 roku, obecnie zatrudniony na stanowisku zastępca kierownika Działu Badań i Analiz Strategicznych w agencji PR Exacto sp. z o.o. (Rzeszów). Koordynator ponad 100 projektów badawczych o charakterze ilościowo-jakościowym. Ekspert zewnętrzny w zakresie badań i analiz statystycznych przy projektach realizowanych przez uczelnie wyższe oraz inne organizacje. Zainteresowania zawodowe koncentrują się na zagadnieniach z obszaru public relations, zarządzania kryzysowego, statystyki i metodologii badań. Członek grupy badawczej Think Tank SAPR oraz Ekspert Instytutu Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.
Doktor nauk prawnych uzyskany na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Od 2015 r. adiunkt w Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim, obecnie specjalista Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości. Stała współpraca w obszarze kształcenia studentów z Uczelnią Łazarskiego i Społeczną Akademią Nauk. Kierownik studiów podyplomowych „Zwalczanie cyberprzestępczości” prowadzonych w AJP w Gorzowie Wlkp. Pod patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. Od 2016 r. Prezes Międzynarodowego Instytutu Innowacji Nauka – Edukacja – Rozwój. Od 2019 r. Ekspert Polskiej Komisji Akredytacyjnej
Ekspert Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Komitecie Oceny Projektów w dziedzinie „Dobre Rządzenie” „Usprawnienie procesu stanowienia prawa”. Ekspert w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej w Departamencie Programów Wsparcia Innowacji i Rozwoju. Przewodniczący Zespołu Ekspertów, Ekspert wiodący i Ekspert w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju w obszarze naukowo-technologicznych oraz gospodarczo-biznesowych kryteriów przeprowadzenia prac badawczo-rozwojowych w zakresie cyberbezpieczeństwa i nowych technologii celem wdrożenia innowacji cyfrowych do działalności gospodarczej przedsiębiorstw. Ekspert w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w obszarach przygotowywania rekomendacji dotyczących kwalifikacji rynkowych. Z ramienia Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi kierowała ekspertyzą dotyczącą źródeł pozyskiwania innowacji. Redaktor naczelna czasopism International Journal of Legal Studies oraz International Journal of New Economics and Social Sciences.
Praktyk z zakresu logistyki, innowacji, zarządzania procesami oraz logistycznego zarządzania przedsiębiorstwem. Drugim obszarem badawczo-praktycznym są aspekty zarządzania finansami i podatkami w kierowaniu współczesną organizacją. Dorobek naukowy jest silnie skorelowany z doświadczeniem praktycznym uzyskanym w pracy na różnych stanowiskach w podmiotach gospodarczych: Dyrektor Produkcji Fabryka cukierków Pszczółka Lublin; Menadżer ds. zakupów i Lean Manufacturing Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o.; Dyrektor Departamentu Majątku Administracji i Logistyki Firma Drimpol -Rzeszów; Dyrektor ds. Logistyki i Administracji Grupa Kapitałowa Specjał Rzeszów; Dyrektor ds. logistyki Raben Polska Oddział w Lublinie; Menadżer operacyjny regionu Firma Cukiernicza „Solidarność” w Lublinie; Dyrektor ds. Logistyki i Zakupów Daewoo Motor Polska w Lublinie; Kierownik Wydziału Logistyki Departamentu Części Zamiennych. Obecnie pełni funkcję Dziekana Wydziału Transportu i Informatyki.
Doświadczony praktyk biznesu, z bogatym doświadczeniem zawodowym, a także inicjator i lider licznych projektów wspierających regionalną przedsiębiorczość i rozwój innowacyjności oraz ekspert w dziedzinie pozyskiwania, wspierania i realizowania innowacyjnych projektów. Od ponad 30 lat jest związany z branżą informatyczną, obecnie udziałowiec i współzałożycielem 16 spółek z branży informatycznej, psychologicznej, medycznej, medialnej i motoryzacyjnej. Jako jeden ze współzałożycieli firmy Safo Sp. z o.o. oraz wieloletni Prezes jej Zarządu. Doradca Prezydenta Miasta Lublina i Członek Rady Rozwoju Lublina. Uczestniczył w przygotowaniach i opiniowaniu opracowywanych przez Miasto strategii na lata 2014-2020. W 2019 roku został powołany przez Pana Prezydenta Miasta Lublina na członka Grupy do opracowania strategii rozwoju miasta na lata 2021-2030. Jest współzałożycielem i wieloletnim Prezesem, a obecnie członkiem Zarządu Rady Przedsiębiorczości Lubelszczyzny. Realizuje liczne prace badawcze oraz rozwojowe zmierzające do komercjalizacji pomysłów, a także do transferu wiedzy między uczelniami, a środowiskiem biznesowym. Najważniejsze obecnie projekty to Medical Inventi S.A. oraz Bioinnova Sp. z o. o. Jest także współzałożycielem i inwestorem w innych innowacyjnych projektach takich jak VitaGenum, SDS Optic, AreoBrains, Skakanka, NexBio, BlueFox, Solet, WebChili, Nurseum, Joyn, Grupa Today.
Wybrane aktywności biznesowe: 2012 – nadal: Prezes Zarządu „Espoloro sp. z.o.o.; 2010 – nadal: Prezes Zarządu „Medisquad” sp. z o.o.; 2009-2012: Prezes Zarządu „Solet” sp. z o.o.; 2007 – 2009: I Wiceprezes Zarządu „Asseco Business Solutions” S.A.; 2004-2007: Prezes Zarządu „Sofo” sp. z o.o.
Prawnik oraz finansista i ekonomista. Specjalizuje się w zakresie zarządzania kryzysowego, obrony cywilnej, ochrony infrastruktury krytycznej państwa, bezpieczeństwa finansowego (prawo podatkowe, prawo spółek handlowych) oraz prawa konstytucyjnego. Wykładowca akademicki w Akademii Sztuki Wojennej, Szkole Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości oraz Szkole Głównej Handlowej. Ekspert w Ministerstwie Finansów w Departamencie Podatków Dochodowych. Menadżer ryzyka w bezpieczeństwie informacji wg norm ISO/IEC 27001:2013 i PN ISO 31000: 2012.
Specjalista z zakresu zarządzania strategicznego i operacyjnego, zarządzania finansami i projektami inwestycyjnymi. Absolwent Wydziału Handlu Zagranicznego Szkoły Głównej Handlowej oraz Studium Zarządzania Strategicznego International Institute for Managment Development w Lozannie. W latach 2008-2016 Prezes Zarządu PTE PZU, w okresie 2003-2008 Wiceprezes Zarządu PTE PZU odpowiedzialny za zarządzanie aktywami. Prezes Zarządu, oraz Dyrektor Finansowy w Zurich PTE. Dyrektor Inwestycyjny i Członek Zarządu w ING BSK Asset Managment, Doradca inwestycyjny w Banku Śląskim. Jest członkiem CFA Institue z tytułem Chartered Financial Analyst (CFA). Z rynkiem kapitałowym związany od ponad 24 lat. Uczestnik szkoleń inwestycyjnych organizowanych między innymi przez Harvard Business School, CFA Institute, Yale SOM, EDHEC-Risk Institute.
Specjalista z zakresu innowacji, zarządzania zmianą oraz zarzadzania procesami. Właściciel e-Health Consulting; Dyrektor R&D Centrum Etos. Członek Komitetu Zdrowia Krajowej Izby Gospodarczej. Ekspert ds. analizy danych; Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia. Dyrektor R&D ICTGROUP Sp. z o.o. Z-ca Dyrektora Biura Zarządzania Projektami CompuGroup Medical Polska oraz Naczelnik Wydziału Informatyki w Lubelskim Oddziale Wojewódzkim NFZ.
Doktor nauk ekonomicznych w zakresie zarządzania, mgr prawa, specjalista z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi, komunikacji, zarządzania zmianą i kryzysem. Od 2003 roku pracownik Wydziału Inżynierii Zarządzania na Politechnice Białostockiej. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie zawodowe w organizacjach publicznych. Wykładowca na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku, Wyższej Szkole Ekonomicznej oraz Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Uczestnik licznych polskich i międzynarodowych projektów, konferencji i staży naukowych m.in. w szpitalach w Londynie, Paryżu, Tokio. Akredytowany trener i coach w zakresie komunikacji, kompetencji przywódczych, planowania ścieżek rozwoju, budowania pozytywnych relacji interpersonalnych oraz kultur zorientowanych na wartości i wyniki.
Wybitny praktyk z zakresu zarządzania strategicznego, zarządzania innowacjami, zmianą oraz zarządzania projektami. Od lat związany z korporacją IQVIA jako Senior Strategic Operations Director, Strategic Alliance Leadership; Senior Director, Project Leadership; Sr. Customer Operations Director; Sr. Customer Clinical Operations Director Quintiles; Director Clinical Operations. Posiada doświadczenie w zakresie zarządzania innowacyjnymi projektami medycznymi w Janssen-Cilag, jako Clinical R&D Manager. Lekarz.
Doktor nauk ekonomicznych, specjalista z zakresu budżetowania kosztów, audytu i kontroli zarządczej oraz rachunkowości menadżerskiej. Ukończyła studia podyplomowe na kierunku zarządzanie podmiotami leczniczymi w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie. Prezes Zarządu Powiatowego Centrum Zdrowia w Opolu Lubelskim. Rzecznik prasowy Okręgowego Szpitala Kolejowego w Lublinie. Główny specjalista ds. kontroli i nadzoru wewnętrznego w lubelskim oddziale NFZ oraz Konsultant i audytor wewnętrzny w szpitalu w Kraśniku.
Dorobek naukowy i praktyczny skoncentrowany jest zarówno obszarze nowych technologii, jak i innowacji i przedsiębiorczości, zarządzania procesami i projektami. Doświadczony praktyk biznesowy oraz konsultant i analityk wielu firm i instytucji. Od 2019 pełni funkcję Prezesa Zarządu Instytutu Badawczo-Rozwojowego Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego sp. z o.o. W okresie 2003-2019 pracował w Zakładach Artykułów Ściernych ARMES jako konstruktor maszyn i oprzyrządowania; pełnił funkcję Kierownika Działu Homologacji, a następnie Kierownika Projektu w D.T. Gas System, Lublin. Od 2010 roku pracował w Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym S.A. jako Koordynator projektu INNO-BROKER; Dyrektor Działu Rozwoju; Koordynator projektów rozwojowych, a następnie był zarządzającym system fotowoltaicznym. Zrealizował liczne innowacyjne projekty badawcze.
Praktyk, trener i konsultant z zakresu zarządzaniem procesami sprzedaży i marketingu – szczególnie w obszarze rozwiązań/systemów IT. Od 2008 pracuje w Asseco Business Solutions S.A. jako Dyrektor działu wsparcia sprzedaży i marketingu. W ramach pracy zawodowej zajmuje się bieżącym wsparciem działów sprzedaży oraz koordynacją strategii marketingowej firmy. Posiada bogate doświadczenie praktyczne. Pełnił funkcję specjalisty ds. marketingu w Banku Depozytowo-Kredytowym w Lublinie S.A. W latach 1995-1997 w Lubelskiej Szkole Biznesu realizował projekty konsultingowe dla przedsiębiorstw z sektora MŚP. W Anica System S.A. był szefem działu konsultingu i analiz oraz dyrektorem działu sprzedaży i wdrożeń systemów mobilnych klasy SFA. W 1996 roku uzyskał tytuł akredytowanego konsultanta przy Polsko-Brytyjskim Programie Rozwoju Przedsiębiorczości (realizowanym przez Lubelsko-Chełmsko-Zamojską Fundację Rozwoju), a w 1998 roku akredytowanego konsultanta w ramach Polskiej Sieci Doradców S.A.
Praktyk z ponad 30-letnim doświadczeniem w zakresie finansów, budżetowania, rachunkowości zarządczej. W ostatnich dziesięciu latach m.in. Dyrektor OSK w Lublinie, a następnie Zastępca dyrektora d.s. ekonomicznych w SPSW im. Jana Bożego w Lublinie. W latach 2016-2021 Dyrektor LOW NFZ. Aktualnie Dyrektor Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Uniwersytecie Medycznym w Lublinie oraz Członek Rady Społecznej Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 4 w Lublinie.
Absolwent University of Amsterdam oraz Executive Master of Business Administration. Praktyk, wieloletni manager, konsultant, trener i wykładowca z 30-letnim doświadczeniem. Współpracował z wieloma firmami działającymi w różnych sektorach i branżach, w tym operujących na rynkach zagranicznych, realizując projekty doradcze i szkoleniowe. Uczestniczył w ponad 200 projektach realizowanych w obszarze zarządzania strategicznego, doradztwa organizacyjnego, sprzedaży, marketingu, logistyki oraz procesów. Przeszkolił kilka tysięcy managerów różnego szczebla.
Współpracował m.in. z takimi firmami jak: ALCATEL, Elektrim, Animex, Perła Browary Lubelskie, Elzab, Carl Bro B.V., Tebodin B.V., Centrum Medyczne SANITAS Sp. z o.o. i inne. Posiada umiejętności menedżerskie w obszarze zarządzania strategicznego, doradztwa organizacyjnego, sprzedaży, marketingu, logistyki oraz procesów w tym stosowania narzędzia BSC. Zawodowo zajmuje się doradztwem w zakresie zarządzania strategicznego i operacyjnego, marketingu, sprzedaży logistyki, planowania i prowadzenia działalności, komunikacji, negocjacji, prezentacji. Jest także kierownikiem projektów w obszarze zarządzania sprzedażą B2B, B2C & FMCG oraz zarządzania projektami.
Specjalista z zakresu zarządzania w biznesie międzynarodowym, rozwoju gospodarczego, w tym rozwoju regionalnego, strategii miast, zagranicznych inwestycji bezpośrednich, polityk publicznych, rynków i miast kreatywnych Europy Wschodniej oraz marketingu międzynarodowego i marketingu gospodarczego. Od 2011 – do chwili obecnej – Dyrektor Wydziału Strategii i Obsługi Inwestorów (Strategii i Przedsiębiorczości od 2019) w Urzędzie Miasta Lublin. W latach 2017-2021 Prezes Fundacji Lubelska Wyżyna Motoryzacyjna i Maszynowa w Lublinie. W roku 2011 Doradca Prezydenta Lublina ds. inwestycji zewnętrznych. W 1999 roku był Pełnomocnikiem Prezesa ds. Handlowych w firmie Żagiel S.A. w Lublinie. W latach 1995-1998 był Pełnomocnikiem Prezesa ds. Zakupów w firmie Eldorado S.A. (obecnie Emperia S. A.) w Lublinie. Odbył staże naukowe w University College Dublin (Irlandia), Michael Smurfit School of Business, University of Kent (Canterbury) – Wielka Brytania oraz miesięczna praktyka w Winchester City Council i Hampshire County Council (Wielka Brytania).
Praktyk biznesowy i menadżer. Specjalizuje się w komunikacji marketingowej, zarządzaniu sprzedażą oraz zarządzaniu projektami w różnych obszarach biznesu. Doświadczenie praktyczne obejmuje pracę w następujących firmach: 2015 – nadal: Sventek sp. z o.o. w Warszawie – Marketing Communication Manager; w latach 2011-215: SIGMA S.A. w Jastkowie – Head of Export, Marketing Manager & Sales and Marketing Specialist. W 2011 roku pracował w spółce Block & Hexter Vacation Center Poyntelle, PA – jako Maintenance. Uczestniczył w licznych sympozjach naukowych oraz kursach i szkoleniach z zakresu innowacji, kreatywnego myślenia, zarządzania zmianą, zarządzania procesami i komunikacji marketingowej
O przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń.
Rekrutacja trwa do 28 lutego 2023 roku, planowany termin rozpoczęcia studiów to marzec 2023 roku.
Uprzejmie informujemy, że w przypadku zbyt małej liczby kandydatów grupa może nie zostać uruchomiona.
Konto bankowe, na które można dokonywać wpłaty wpisowego:
Lubelska Akademia WSEI
Centrum Kształcenia Podyplomowego
ul. Projektowa 4, 20-209 Lublin
Nr konta: 73 1140 1094 0000 2027 6900 1081
W tytule przelewu prosimy wpisać imię, nazwisko i kierunek studiów podyplomowych MBA.
Połączenie zajęć synchronicznych z zajęciami w bezpośrednim kontakcie w siedzibie Uczelni 50/50. Wybrane zajęcia będą realizowane na platformie online z elementami czatu lub wideokonferencji, z dostępem do materiałów i ćwiczeń
Wszystkie zajęcia przewidziane programem studiów odbywają się online. Po dokonaniu rejestracji i wpłaty Słuchacz otrzymuje login i hasło do konta
MBA in Public and Community Management to dedykowane dwusemestralne studia Master of Business Administration (MBA) przeznaczone dla obecnych i przyszłych menedżerów przedsiębiorstw publicznych i samorządowych
MBA in Healthcare to dedykowane dwusemestralne studia Master of Business Administration (MBA) przeznaczone dla kadry menedżerskiej sektora ochrony zdrowia (z minimum rocznym stażem na stanowisku