
Inspektor Ochrony Danych
Jedną z najważniejszych zmian związanych z wejściem w życie nowego pakietu legislacyjnego jest obowiązkowe powołanie Inspektorów Ochrony Danych (IOD) w instytucjach publicznych. Ustawodawca europejski wskazuje
Studia podyplomowe
Jednostki tworzące sektor finansów publicznych mają za zadanie racjonalnie gospodarować finansami. Jest to możliwe między innymi dzięki prowadzeniu, zgodnie z przepisami prawa, rachunkowości. System rachunkowości budżetowej jest jednak specyficzny z uwagi na szczególne zasady zawarte w aktach wykonawczych do ustawy o finansach publicznych. Odmienność ta jest wynikiem istnienia ustandaryzowanych planów kont m.in. dla budżetu i jednostek budżetowych oraz samorządowych zakładów budżetowych, a także wzorów sprawozdań i rozwiązań ewidencyjnych odzwierciedlających akumulację i rozdział środków finansowych pomiędzy podmiotami tego sektora.
Prowadzenie rachunkowości wymaga jednocześnie od pracowników działów finansowo-księgowych szerokiej wiedzy związanej z zasadami gospodarowania mieniem zarówno samorządowym jak i państwowym, zarządzaniem finansami, zamówieniami publicznymi, audytem i rozliczeniami z innymi instytucjami (np. z ZUS). Niniejsze studia podyplomowe dają szansę pracownikom instytucji na podniesienie kwalifikacji i przede wszystkim na prawidłowe wypełnianie obowiązków przy gospodarowaniu mieniem publicznym.
Celem studiów jest dostarczenie słuchaczom wiedzy praktycznej i teoretycznej z zakresu rachunkowości niezbędnej do pracy w działach finansowo-księgowych w sektorze finansów publicznych oraz umożliwienie księgowym uzupełnienia uprawnień do zajmowania stanowisk.
Ukończenie studiów podyplomowych na kierunku „Rachunkowość jednostek sektora finansów publicznych” uprawnia do zajmowania m.in. stanowisk: głównego księgowego i księgowego w komórkach finansowo – księgowych w sektorze finansów publicznych.
Zajęcia prowadzone są w formie wykładów, ćwiczeń oraz warsztatów. Dotyczą pomiaru i ewidencji zjawisk występujących w budżecie jst oraz jednostkach budżetowych samorządowych i państwowych. Obejmują praktyczne aspekty prowadzenia prac związanych z zamknięciem roku i sporządzaniem sprawozdań.
Absolwent kierunku „Rachunkowość jednostek sektora finansów publicznych” posiada wiedzę z zakresu zarządzania finansami, zamówień publicznych, prawa, a także pomiaru i ewidencji procesów zachodzących w sektorze finansów publicznych oraz sprawozdawczości.
Absolwent potrafi ewidencjonować procesy związane z akumulacją i rozdziałem środków finansowych, sporządzić samodzielnie sprawozdania, zastosować w praktyce procedury audytu wewnętrznego oraz przygotować ofertę do zamówienia publicznego.
Absolwent ma kompetencje do zajmowania m.in. stanowiska księgowego lub pracownika komórki audytu i kontroli.
Warunkiem ukończenia studiów jest udział w zajęciach, zaliczenie egzaminu z końcowego, weryfikującego wiedzę, umiejętności i kompetencje słuchaczy.
Zajęcia poprowadzone przez wysoko wykwalifikowanych wykładowców i ekspertów z wieloletnim doświadczeniem w pracy w sektorze finansów publicznych oraz kadrę naukowo-dydaktyczną WSEI i innych lubelskich uczelni.
*Uprzejmie informujemy, że w przypadku zbyt małej liczby kandydatów grupa może nie zostać uruchomiona.
*Oferowane zniżki (zniżka dla absolwentów, zniżka za jednorazową płatność i ewentualne dodatkowe zniżki) nie kumulują się.
Konto bankowe, na które można dokonywać wpłaty wpisowego:
Lubelska Akademia WSEI
Centrum Kształcenia Podyplomowego
ul. Projektowa 4, 20-209 Lublin
73 1140 1094 0000 2027 6900 1081
W tytule przelewu prosimy wpisać imię, nazwisko i kierunek studiów
Osoby zainteresowane otrzymaniem faktury proszone są o kontakt z Kwesturą Uczelni pokój 110 (I Piętro), tel. 81 749 32 08
Połączenie zajęć synchronicznych z zajęciami w bezpośrednim kontakcie w siedzibie Uczelni 50/50. Wybrane zajęcia będą realizowane na platformie online z elementami czatu lub wideokonferencji, z dostępem do materiałów i ćwiczeń.
Jedną z najważniejszych zmian związanych z wejściem w życie nowego pakietu legislacyjnego jest obowiązkowe powołanie Inspektorów Ochrony Danych (IOD) w instytucjach publicznych. Ustawodawca europejski wskazuje
MBA in Public and Community Management to dedykowane dwusemestralne studia Master of Business Administration (MBA) przeznaczone dla obecnych i przyszłych menedżerów przedsiębiorstw publicznych i samorządowych
Celem studiów podyplomowych „Audyt wewnętrzny w gospodarce i administracji” jest dostarczenie słuchaczom wiedzy pomocnej dla świadomego wspomagania organizacji w osiąganiu jej celów, zgodnie z oczekiwaniami